27wrz

Maska paintballowa – którą kupić?

Maska do paintballa to niezbędne wyposażenie każdego, kto myśli rozpoczęciu gry. Marker, butlę, loader można zawsze wypożyczyć, maskę również ale to trochę tak, jakbyśmy pożyczali majtki. To Twoja „bielizna”. Jeśli chcesz grać w paintball regularnie to warto zainwestować w maskę.

Na polach paintballowych zazwyczaj możemy wypożyczyć maskę z pojedynczą szybką. Uwarunkowane jest to budżetem – maska paintballowa z podwójną szybką jest dwa razy droższa. I tu nasuwa się pytanie: czy jest również dwa razy lepsza? Zdecydowanie TAK! Na komfort gry wpływa bezpośrednio to, co widzimy. Jeśli zacznie Ci parować szybka w masce, zamiast skupiać się na grze będzie ją trzeba co chwilę wycierać z pary – co oczywiście może prowadzić do nieszczęścia. Pamiętaj! Cokolwiek by się nie działo, pod żadnym pozorem NIE WOLNO ściągać maski podczas gry!!!
Zatem dylemat czy kupić maskę z pojedynczą, czy podwójną szybką w masce chyba rozwiązany?

Następny krok to przymiarka. Nie kupuj maski w ciemno (bo kolega powiedział, że wygodna…)!!! Przyjdź do sklepu, przymierz, porównaj rożne modele, podejmij na spokojnie decyzję. Może będziesz chciał kupić maskę do painballa z daszkiem, a może bez? Może okazać się, że chcesz full cap`a? Z maską jest jak z butem – czasami wygląda fajnie ale jest niewygodny.